دارای مجوز فعالیت از ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اعظم پناهی‌مهر شامگاه شنبه در دیدار با حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به زیرپوشش بودن بیش از ۱۰۰ هزار بیمار کلیوی در انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران اظهار داشت: از این تعداد ۶۰۰ نفر در سال ۱۳۹۹ عمل پیوند کلیه شده‌اند.

وی در مورد تأمین داروی مورد نیاز این بیماران گفت: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که باید برطرف شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران با اشاره به فعالیت ۴۰ ساله این انجمن در کشور بیان کرد: این انجمن مردم‌نهاد است و تمام حمایت‌های خود را از بیماران کلیوی به واسطه کمک خیران انجام می‌دهد.

پناهی‌مهر با اشاره به نقش تسهیل گری انجمن حمایت از بیماران کلیوی ادامه داد: خدمات این انجمن محدود در درمانی و دارویی نیست بلکه این انجمن فعالیت‌های متعددی در حوزه معیشتی، ورزشی، فرهنگی و هنری نیز در دستور کار خود دارد.

وی با اشاره به تعامل این انجمن با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: وام قرض‌الحسنه بین پنج تا ۵۰ میلیون تومان ویژه بیماران کلیوی دهک‌های یک تا چهار در نظر گرفته شده است و دستورالعمل آن در سراسر کشور ابلاغ شده است.

پناهی‌مهر با تأکید در تلاش برای تسهیل گری در انجام عمل پیوند کلیه برای این بیماران گفت: شیوع کرونا به میزان چشمگیری عمل‌های پیوند کلیه را کاهش داده است و این ویروس مشکلات بسیاری را دو برابر دیگر افراد سالم جامعه برای بیماران کلیوی به دنبال داشته است.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران گفت: بیماران کلیوی جزو بیماران خاص قرار دارند و تزریق واکسن کرونا نیز بر همین مبنا انجام و در دست اجراست.

لزوم معرفی فعالیت انجمن‌های مردم‌نهاد
حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش انجمن حمایت از بیماران کلیوی در کشور گفت: فعالیت این انجمن‌های خیریه و مردم‌نهاد نوعی کمک به حاکمیت و دولت برای ارائه خدمات هر چه بهتر به بیماران است.

وی با اشاره به این فرموده رهبر معظم انقلاب که "بیماران باید تنها رنج مریضی را تحمل کنند و نباید دغدغه تأمین منابع مالی برای درمان و اسکان و غیره داشته باشند" گفت: فعالیت انجمن‌هایی نظیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی بسیار ارزشمند و مؤثر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر معرفی هر چه بیشتر فعالیت سازمان‌ها و انجمن‌های خیریه و مردم‌نهاد در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: باید تبلیغات در این حوزه گسترش یابد.

در استان سمنان ۳۶۳ بیمار دیالیزی و ۲۶۰ بیمار پیوند کلیه وجود دارد.

این مطالب را از دست ندهید

اطلاعات تماس

شماره واتس اپ پشتیبانی سایت: 09399282773

شماره پشتیبانی : 02128427870 ساعت پاسخ گویی از 9 صبح تا 5 عصر

ایمیل : info[at]vamfa[dot]com

خلاصه فعالیت وام فا

مرکز مشاوره وام فا با سابقه درخشان، نهاد مالی و بازرگانی تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مشاوره مالی مبادرت می ورزد. شرکت مشاوره وام فا به عنوان برترین وب سایت تخصصی مشاوره وام بانکی در کشور اقدام به اطلاع رسانی در خصوص انواع وام خرد وکلان، شرایط متقاضی، ضامنین، وثایق، نحوه دریافت وام، مدارک مورد نیاز متقاضی، پاسخ گویی به سوالات هر وام و همچنین پیشنهاد بهترین بانک در زمان موجود باتوجه به وام درخواستی هر متقاضی و همچنین بخش پذیرش و نمایش آگهی های خریداران وفروشندگان وام و ضامن وام بانکی نموده است.

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد ساماندهی

logo-samandehi