دارای مجوز فعالیت از ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

چگونه وام مسکن را انتقال دهیم؟

روند انتقال وام به اینکه وام مسکن‌تان را به چه روشی گرفته‌اید بستگی دارد. اگر مسکن مهری هستید یا در دسته کسانی هستید که از طریق اوراق گواهی حق تقدم وام گرفته‌اید کار برایتان ساده است و این انتقال بدون نیاز به پرداخت انجام می‌شود. اما چنانچه شما از طریق تسهیلات سپرده یا روش‌های دیگر وام گرفته‌اید لازم است بعد از مرحله درخواست، به صورت یکجا ۱۰ درصد از کل بدهی خودتان را منهای سود سال‌های باقی‌مانده به اضافه ۱ درصد کارمزد پرداخت کنید. البته اگر فردی که قرار است وام را به او انتقال دهید از خویشاوندان شماست نیازی به این پرداخت نیست. پیچیده نیست. یک‌بار دیگر بخوانید.

نکته: تا پایان مهر ماه سال جاری طبق طرح میثاق بانک مسکن بدون واریز درصدی از بدهی وام می‌تواند منتقل شود.


مراحل انتقال وام به روش صلح

صلح یا «تغییر نام مدیون» از خدمات بانکی است که برای انتقال وام وجود دارد. ابتدا لازم است به یکی از شعبه‌های بانک مسکن مراجعه کرده و درخواست انتقال وام را مطرح کنید. این درخواست در ادامه وارد مراحل اداری شده و پرونده تشکیل می‌شود. در مرحله تشکیل پرونده لازم است متقاضی به بانک مراجعه کند.

 

مدارک مورد نیاز برای انتقال وام مسکن

 

  • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی جدید)
  • سند
  • قولنامه

تایید صحت مدارک در این مرحله انجام می‌شود و کارمزد انتقال محاسبه و به صندوق ارجاع می‌شود. بعد از پرداخت کارمزدها، پرونده برای طی مراحل اداری به دفترخانه ارسال می‌شود.

در مرحله بعد، بانک وضعیت انتقال‌گیرنده را بررسی می‌کند که چک برگشتی یا بدهکاری بانکی نداشته باشد. بعد از طی مراحل اداری، مرحله آخر فرا می‌رسد و پیش‌نویس صلح تنظیم شده و به امضای رییس شعبه می‌رسد.

 

انتقال وام مسکن به شهرهای دیگر 

حتما می‌دانید که سقف تسهیلات مسکن بر اساس گروه‌های شهری مختلف متفاوت است. همین مسئله در مورد انتقال وام باعث بروز پیچیدگی‌هایی می‌شد. یعنی کسی که در شهر بزرگ وام گرفته بود، برای انتقال وام به شهرهای کوچک یا برعکس، دردسرهایی داشت. به همین دلیل، مصوبه جدید شورای پول و اعتبار و افزایش ۲ برابری سقف وام در شهرهای مختلف، درصد بالایی از درخواست‌های قدیمی انتقال وام بدون مشکل انجام خواهد شد.

بر اساس قانونی که در این زمینه وجود دارد، میزان تسهیلات نهایی بر اساس شهری پرداخت می‌شود که تسهیلات کمتری دارد. مثلا اگر شما در شهر تهران افتتاح حساب کرده و قصد انتقال آن به شهر شاهرود با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر را داشتید، پیش از مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری که به شما تعلق می‌گرفت ۱۲۰ میلیون تومان بود. اما طبق این مصوبه سقف تسهیلات برای تمام شهرها ۲ برابر شده است. پس در نتیجه درخواست انتقال وام از تهران به شاهرود با ۲۴۰ میلیون تومان انجام می‌شود. چنانچه سقف وام مورد درخواست شما همچنان از شهرستان مورد نظرتان بیشتر است باید مابقی آن را تسویه و سپس انتقال را انجام دهید.

 

انتقال وام به شخص دیگر

 

انتقال وام مسکن از شهرهای دیگر به تهران

همین توضیح بالا برای حل مسئله کافی است. یعنی چون سقف وام مسکن در پایتخت بیشتر است، برای انتقال آن به تهران مشکلی وجود ندارد ولی مبلغ وام هم بیشتر نمی‌شود.

 

انتقال وام مسکن جوانان

لازم بدانید تسهیلات مسکن جوانان نیز با رعایت شرایطی قابل انتقال به شهرهای دیگر است. برای مثال اگر شما در شهر یزد ساکن هستید و سپرده‌گذاری مسکن جوانان را با رعایت حداقل سپرده‌گذاری شهر تهران انجام داده باشید امکان انتقال وام شما به تهران وجود دارد.

این مطالب را از دست ندهید

اطلاعات تماس

شماره واتس اپ پشتیبانی سایت: 09399282773

شماره پشتیبانی : 02128427870 ساعت پاسخ گویی از 9 صبح تا 5 عصر

ایمیل : info[at]vamfa[dot]com

خلاصه فعالیت وام فا

مرکز مشاوره وام فا با سابقه درخشان، نهاد مالی و بازرگانی تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مشاوره مالی مبادرت می ورزد. شرکت مشاوره وام فا به عنوان برترین وب سایت تخصصی مشاوره وام بانکی در کشور اقدام به اطلاع رسانی در خصوص انواع وام خرد وکلان، شرایط متقاضی، ضامنین، وثایق، نحوه دریافت وام، مدارک مورد نیاز متقاضی، پاسخ گویی به سوالات هر وام و همچنین پیشنهاد بهترین بانک در زمان موجود باتوجه به وام درخواستی هر متقاضی و همچنین بخش پذیرش و نمایش آگهی های خریداران وفروشندگان وام و ضامن وام بانکی نموده است.

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد ساماندهی

logo-samandehi